piątek, 3 czerwca 2011

Animator in residence szuka wolontariusza/wolontariuszki!

Chcesz poznać Karinę Dzieweczyńską, która na dwa tygodnie (od 16 czerwca do 1 lipca) przeprowadzi się ze Świecia do Warszawy, żeby czerpać inspirację od warszawskich animatorów kultury i zrealizować autorski projekt społeczny wokół ulicy Mokotowskiej? Chcesz współpracować z Kariną, włączyć się w jej działania i pomóc w ich realizacji, a przy okazji dowiedzieć się na czym polega praca animatora kultury?

Zgłoś się. Napisz do nas na adres: karolina.pluta@e.org.pl

Imię:
Nazwisko:
Wiek:
Nr telefonu:
Adres e-mail:

1. Napisz nam coś o sobie (kim jesteś?, jakie są twoje zainteresowania?, jak lubisz spędzać wolny czas? Max ½ strony A4)
2. Czym zajmujesz się na co dzień? ( gdzie pracujesz, uczysz się, Max ½ strony A4)
3. Dlaczego chcesz być asystentem/asystentką Kariny? (Max ½ strony A4)

na zgłoszenia wolontariuszy czekamy do środy 8.06.2011.


poznaj Karinę:

fot. Marcin Saldat

Karina o sobie:

Jestem niezależną kuratorką sztuki. Przez ostatnich kilka lat miałam szczęście realizować własny program kuratorski (co robiłam z ogromną pasją!). Skupiałam się w nim na organizacji projektów ingerujących w szeroko rozumianą przestrzeń publiczną i bezpośrednio angażujących w twórcze działania mieszkańców Świecia.
Celem moich działań było i jest rozwijanie społecznej aktywności mieszkańców Świecia i tworzenie razem z nimi nowej tożsamości tego miasta.
Sztuka współczesna stała się dla mnie pretekstem i zarazem narzędziem do tzw. „przebudzania” czyli wybijania z marazmu „miałkiej” codzienności i wychodzenia poza skostniałe schematy rozumowania.

Jednym z moich ważniejszych projektów jest: „Przebudzenie” (Miasto Świecie – nowe spojrzenie), którego artefakty na dobre funkcjonują w przestrzeni miasta – murale „Świadomość na Świecie” grupy Twożywo, czy ogromne, stalowe rzeźby (np. niebieskie „Portki”, czerwone „Puzzle”, żółte „Koła zębate”…) – pozostałości po plenerze rzeźbiarskim Artura Żmijewskiego.
W MoMA w Nowym Jorku (28.10.2009r.) odbyła się światowa premiera filmu Artura Żmijewskiego „Plener rzeźbiarski. Świecie 2009”, którego jestem producentką, co świadczy, że moje działania mają zasięg nie tylko lokalny.

Uwielbiam uczyć się od artystów, których zapraszam do swoich projektów, sama też przeżywam swoiste „przebudzenie”. Gdybym miała określić swoją postawę w kilku słowach, byłyby to: determinacja, upór i konsekwencja (ta ostatnia – aż do bólu).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz