piątek, 22 czerwca 2012

Poznajcie Marcina

Już w przyszłym tygodniu w ramach drugiej edycji programu z Białegostoku przyjeżdża do nas
Marcin Koziński:


Oto co Marcin pisze o sobie:
W moim ulubionym opowiadaniu Eduardo Mendozy (hej, przecież teraz wszyscy czytamy Mendozę!) główny bohater odbiera w imieniu zmarłej matki prestiżową nagrodę. Wychodzi na scenę, rozgląda się po sali, spogląda na wszystkich Bardzo Ważnych Gości i nagle postanawia powiedzieć to, co naprawdę myśli: Wasza Wysokość, najświetniejsi członkowie jury, szanowna publiczności, chcę przede wszystkim wyrazić wdzięczność (… ) W takich okolicznościach zwykło się mówić: za przyznanie mi tej wspaniałej nagrody, choć na nią nie zasługuję. Ja tak nie powiem. Po pierwsze, nagroda ta nie jest wspaniała. Tak naprawdę jest śmieszna. Wszystkie nagrody są śmieszne, ale ta ją przebija. A w moim przypadku nie jest to także nagroda zasłużona (…)

Kilka razy zdarzało mi się odbierać nagrody: dyplomy, brawa, książki z dedykacjami, medale, rower (ten w zasadzie był niespodzianką w loterii fantowej, więc chyba się jednak nie liczy). Kilka razy czekałem na moment by przy tej okazji powiedzieć: Ta nagroda jest śmieszna. Ale też nigdy się na to nie zdobyłem, chociaż nie dlatego że nagle zabrakło mi odwagi lub bezczelności. Po prostu … we wszystkim co udało mi się przez ostatnie dziesięć lat zrobić: wystawach, imprezach plenerowych, rysunkach, projektach, scenariuszach zajęć i gier była przynajmniej odrobina mnie. A przede wszystkim nigdy nie robiłem tego sam. Nie wyobrażam sobie pracy bez innych ludzi, przerzucania się pomysłami (tzw. ping-pong), mrugania okiem (tzw. czarny pas ze ściemy, sześćdziesięciu czterech maili z linkami (z dopiskiem: koniecznie musisz to zobaczyć!), uśmiechu i zapewnień: Take it easy. Zdążymy (wiecie, że zawsze zdążamy?
Do tego wszystkiego koniecznie z muzyką w tle i skoro akurat to ja dziś jestem didżejem:
http://www.youtube.com/watch?v=4WOk7UNAvOw

No dobra, mam pomysł … Ktoś odbija piłeczkę?

Marcin Koziński
– historyk, muzealnik, animator kulturalny; autor kilkunastu wystaw tematycznych, w tym m.in. prezentowanych w Sejmie RP oraz w IPN-ie (Przystanek Historia), od wielu lat związany z białostockim Muzeum Wojska.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz